בניית ארונות – עשו זאת בעצמכם

בניית ארון יכולה להיות דרך מצוינת להשיג פתרונות אחסון בהשקעה כספית מינימאלית. הסיבות לבנות ארון במקום לקנות אותו הן כלכליות, אך כדאי להביא בחשבון גם את תחושת הסיפוק והאתגר. חוץ מזה, כיום כבר ברור שלא חייבים להחזיק בידע מקצועי רחב כדי לדעת איך בונים ארון הזזה ושאפשר גם להשתמש בעקרונות מנחים של בניית ארון מעץ עשה זאת בעצמך בלי ניסיון קודם.

השאלה איך בונים ארון הזזה רלוונטית יותר מהשאלה איך בונים ארון רגיל בגלל החיסכון במקום. כאשר הארון מגיע עם דלת הזזה שנפתחת ימינה ושמאלה במקום אחורה וקדימה, אפשר לנצל טוב יותר את המקום הפנוי בחלל הפנים והמגורים של הבית. חוץ מזה, בעזרת דלתות של ארון בגדים בניה עצמית מקבלת טאצ' אישי שמשמש לאחר מכן לשדרוג הנכס.

שלב ראשון: בחירת חומרי גלם

ברהיט כמו ארון בגדים בניה עצמית מתחילה עם בחירת חומרי גלם. חומרי הגלם שבהם בוחרים להשתמש קובעים את העמידות של הארון, את האיכות ואת החוזק שלו. באופן עקרוני, ההמלצה היא לבחור בניית ארון מעץ עשה זאת בעצמך כי זה חומר גלם נגיש וזמין. עם זאת, גם את העץ עצמו צריך לדעת לבחור ובעיקר חשוב לשים לב להבדלים בין עץ סינתטי וטבעי.

השוואה בין סוגי עץ יכולה לשמש לטובת בניית ארון מכל סוג ובכל גודל. מי שרוצה לדעת איך בונים ארון הזזה צריך להגיע לאולמות התצוגה של מכירת עצים, להתייעץ עם נגרים לגבי ההבדלים ביניהם ולראות גם תמונות של קטלוגים. מתוך התמונות אפשר לוודא שסוג העץ הנבחר יתאים לחלל הפנים ולמנוע עוגמת נפש בטווח הקצר והארוך.

מלבד חומרי הגלם הבסיסיים של העץ והתשתית, צריך לאחר מכן לרכוש את האביזרים הנלווים ובהם ברגים, מסמרים, מוצרי פרזול, ידיות וכן הלאה. את כל החומרים והמרכיבים הללו רוכשים יחד על מנת לוודא התאמה לסוג הפרויקט וכדי לחסוך בהוצאות. אם מעוניינים בכך, ניתן גם לבצע בניית ארונות יחד עם מנגנון נעילה ובחלוקה פנימית של מדפים, מגירות או ווי תלייה בהתאמה אישית.

שלב שני: איסוף מידות ושרטוטים

אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך של בניית ארון מעץ עשה זאת בעצמך הוא לשרטט על דף את התכניות. כאן גם אוספים מידע לגבי המקום הפנוי בחדר, המרחק שאותו צריך לשמור בין הארון לבין שאר הרהיטים והגודל הנדרש עבור הדלתות. בעזרת מידות מדויקות אפשר להגדיל את סיכויי ההצלחה של פרויקט בניית ארונות וגם למנוע עומס וצפיפות.

היתרון של איסוף מידות ושרטוטים על גבי דף נייר הוא שמדובר באינפורמציה לא מחייבת. במילים אחרות, מי שאוסף את המידע הזה יכול לבחון היתכנות של הפרויקט בלי לשלם על כך ביוקר או בלי להזדקק לפירוק והרכבה מחדש. כמו כן, בשיטה של בניית ארון מעץ עשה זאת בעצמך יש משמעות גדולה לפערים בין התכניות המקדימות לבין איך שבוחרים ליישם אותן בשטח.

שלב שלישי: בנייה בפועל

החלק המעשי בשאלה איך בונים ארון הזזה הוא כמובן הרכבת כל חומרי הגלם והחלקים יחד. זה החלק שבו התכניות קורמות עור וגידים והמרכיבים השונים מתחברים יחד בתוך הארון. בשלב הזה גם מגדירים את אופן החלוקה הפנימית של הארון, משלבים אלמנטים דקורטיביים כמו הדפסים וצבעים ובודקים את היכולת של הארון לעמוד בעומס בגדים או ציוד.

ספציפית עבור רהיט כמו ארון בגדים בניה עצמית יכולה להיות אפילו פשוטה יותר מכפי שחושבים. זה קורה בגלל שאת ארון הבגדים בונים בתוך הבית או החדר, בעוד ארונות למרפסת ולגינה אמורים להיות עמידים בפני פגעי מזג האוויר – החל מלחות, דרך יובש ועד גשם. כתוצאה מכך, רוב האנשים שעושים את צעדיהם הראשונים בתחום של בניית ארון מעץ בשיטת עשה זאת בעצמך מעדיפים ארון הזזה ביתי על ארון למחסן.

לסיכום, בניית ארון מתחילה בבחירה נכונה של חומרי גלם וממשיכה עם שרטוט תכניות ואיסוף מידע על גבי דף מסודר. לאחר מכן, מה שצריך לעשות הוא לבנות את הארון על פי התכנית המקורית אך לא לשכוח שיקולי עיצוב ופונקציונאליות. בין לבין, אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע ולשאוב השראה מקטלוגים, תמונות וביקור באולמות תצוגה.

חזרה לעמוד הכתבות

קידום אתרים - אקסטרה || נטביז - חברה לבניית אתרים

קבלת הצעת מחיר ומידע