ארונות קיר – שפע של סגנונות עיצוב

ארונות קיר כיום הם אביזר לעיצוב הבית לכל דבר. הארונות מיועדים כמובן לשמש אותנו לאכסון חפצים, אך בנוסף לכך הם משמשים כמיצגים אומנותיים לכל דבר ועניין. לכן כשאנו בוחרים ארון אנו בודקים את המראה הכולל לא פחות מאשר את יכולות האכסון שגלומות בו.
ארונות קיר יכולים להופיע בכל סגנון שתעלו על דעתכם. הארון יכול להיות מורכב ממגוון רחב מאוד של חומרים שונים. הוא יכול להשתלב באופן הרמוני בחלל, משמע להיות דומה בצבעיו ובמראהו הכללי לשאר פרטי הריהוט, אך מנגד הוא גם יכול להיות שונה בתכלית ואז נמצא חלל שמעוצב בסגנון מודרני ובתוכו ארון מעוצב בסגנון "כמו של פעם".

פירוט סגנונות של ארונות קיר

בעבר הלא רחוק נהגנו לקנות ארונות קיר כחלק ממערכת ריהוט שלמה שכוללת בתוכה את כל פרטי הריהוט הגדולים והדומיננטיים. הבעיה נוצרה כשבפועל קבלנו חללים חסרי חיים שיוצרים תחושה של שעמום.

היום אנו מסתכלים על העניין בצורה ההפוכה. ארונות קיר הפכו להיות פריטים שעומדים בפני עצמם ולכן נשלבם בחדרים עם סגנון שמנוגד לסגנונם. סגנון זה שבו משלבים אלמנטים עיצוביים מסגנונות שונים נקרא הסגנון האקלקטי.

סגנון נוסף שנמצא בתחום ארונות הקיר הוא סגנון הרטרו שיק. בסגנון זה נמצא ארונות קיר שמעוצבים בהשראת שנות ה-60.

הסגנון מאופיין בשימוש רב במוטיבים מעוגלים שמתווספת להם צבעוניות חזקה.
הסגנון המודרני: בסגנון זה נמצא ארונות קיר בעיצוב מינימליסטי. הוא מאופיין בקווים גיאומטריים נקיים ולרב גם בצבעוניות מבריקה. אנשים רבים יעידו כי המראה שמתקבל הוא נקי מאוד, אך לעיתים גם מעט מדי קר. הסגנון נוטה לשלב בין חומרים שונים ולרב נמצא ארונות בעלי מחיצות מזכוכיות בסוגים ובצבעים שונים וברב המקרים ניתקל בדלתות שמיוצרות מחומר ששונה מהחומר שממנו מיוצר מגוף הארון.

הסגנון הכפרי: סגנון זה יכונה לעיתים גם "שאבי שיק". הסגנון החל את דרכו באיטליה וכיום הוא פופולארי בעולם כולו וכמובן שגם אצלנו בישראל. בסגנון זה ניתקל ברהיטים בעלי מראה עתיק ומשופשף ובמספר רב של צבעים.

באופן כללי יותר נוסיף שהטרנד המוביל כיום את תחום עיצוב הארונות הופך את הארון מפריט אכסון לפריט אופנה כאשר ההבדלים הגדולים ביותר בין העיצובים השונים הוא איך תיראה חזיתו של הארון.

למעבר לקטלוג המלא של ארונות הראל לחצו כאן

חזרה לעמוד הכתבות

קידום אתרים - אקסטרה || נטביז - חברה לבניית אתרים

קבלת הצעת מחיר ומידע