נקיון של ארונות הזזה

כיצד מנקים ארונות הזזה?

ניקיון ארונות הזזה בדומה לארונות סטנדרטיים נעשה מפעם לפעם. ניקיון ארון הוא לא דבר יום יומי ונעשה כל כמה חודשים. (בדרך כלל לקראת חגים כמו ראש השנה ופסח) ניקיון ארונות צריך להיעשות בכמה שלבים:

ראשית, הוצאות כל התוכן של הארון, עד למצב בו הארון ריק לחלוטין. שנית, בעזרת מטאטא קטן, מטאטאים את כל הארון. (חשוב להקפיד שהעבודה יסודית ולא נשאר אבק או לכלוך בפינות). בנוסף, בעזרת מטלית לחה מנגבים את כל הארון, עד שהוא מבריק ונוצץ.

כדאי בעזרת חומר ניקוי לזכוכית להשפריץ מעט במקומות שונים של הארון בצורה כזאת שכל חלקיו יזכו לקבל קצת בזמן הניגוב. בעזרת מטלית הלחה מנגבים את כל הארון כך שכל אזוריו השונים נהיים נקיים ואחידים. שלב אחרון, בעזרת מגבת נקייה, עוברים על כל הארון, מנגבים ומייבשים אותו, עד שהוא אחיד, נקי, נראה ומריח כחדש. במידה ויש שטיח בחדר מומלץ לאחר ניקוי הארון לבצע גם ניקוי שטיחים.

ארון הזזה דגם זכוכית מודפסת

ההבל בניקיון ארונות הזזה לנקיות ארונות פתיחה

ההבדל העיקרי בניקיון של ארונות הזזה לבין ארונות סטנדרטיים נמצא בדלתות ובמנגנוניהן. בארונות פתיחה הדלתות מחוברות עם צירים, אותם בזמן הניקיון כדאי לשמן (שלא יחלידו), לשפשף ולהבריק. ניתן גם לפרק את הדלתות מן הצירים לצורך הניקיון ולהרכיבם חזרה בסופו. ארונות הזזה מחוברים על ידי גלגלת היושבת במסילה שקבועה בארון. בזמן ניקיון הארון יש לשפשף, ולהבריק את המסילה, את הגלגלת ואת חיברה לדלת. דבר זה חשוב מאוד גם על מנת לשמור על תקינות המנגנון. (אם לא מנקים עלול להיווצר מצב שבו לכלוך מצטבר ומפריע לפתיחתה וסגירתה של הדלת). על מנת לנקות כמו צריך את המסילה והדלתות, מומלץ מאוד להשתמש בספריי סיליקון שניתן לרכוש בחנויות.

ניקיון ארונות הזזה

ארונות מטבעם סגורים בצורה טובה מאוד בכל הכיוונים למעט צד הקדמי של הדלתות. לכן לא נכנס לכלוך רב אל פנים הארון, ואין צורך לנקות ארונות בתדירות גבוה. מומלץ לנקות ארונות הזזה בין פעמיים לשלוש בשנה, ועל ניקיון זה להיות יסודי ומקיף. את ארונות ההזזה מעט יותר קשה לנקות ללא הורדת הדלתות, אך ניתן לשמן עם ספריי מתאים את הגלגלים ואת מסילות ארון ההזזה.

חזרה לעמוד הכתבות

קידום אתרים - אקסטרה || נטביז - חברה לבניית אתרים

קבלת הצעת מחיר ומידע